PAPUOŠALŲ PRIEŽIŪRA

Norint, kad papuošalai ilgiau išlaikytų blizgesį, nepakitusią metalų spalvą, nesurūdytų ar kaip kitaip neprarastų savo grožio, būtina laikytis kelių svarbių taisyklių.

  • Venkite papuošalų kontakto su cheminėmis medžiagomis. Visada nusiimkite papuošalus valant namus ar kitur naudojant bet kokias chemines priemones. Jos gali stipriai pažeisti ir negrįžtamai sugadinti metalų, akmenėlių paviršius.

  • Papuošalus užsidėkite tik po visų grožio procedūrų. Kosmetika, kremai ar losjonai, parfumerija, plaukų priežiūros priemonės (plaukų lakas ar kt.) gali stipriai paveikti papuošalų paviršius ir įtakoti jų išvaizdos pokyčius. Net jei manote, kad pavyzdžiui, kvepalai nepakenks jei nepurkšite jų tiesiogiai ant papuošalo, klystate. Krentančios jų dulkės vis vien nusės ant papuošalo.

  • Saugokite nuo drėgmės. Su papuošalais nesiplaukite rankų, nesimaudykite, neikite į pirtį ar pan. Nelaikykite papuošalų drėgnose patalpose, tokiose kaip vonios kambarys. Nevalykite papuošalų drėgna šluoste ar neplaukite vandeniu. Naudokite sausą, švelnią servetėlę.

  • Saugokite nuo karščio ir tiesioginių saulės spindulių. Nelaikykite papuošalų ant palangių ar kitų gerai apšviestų vietų (pvz. kosmetiniai staliukai, komodos, lentynos ir pan.). Prieš deginantis, nusiimkite papuošalus.

  • Laikykite papuošalus originaliose dėžutėse arba kitose dėžutėse, medžiaginiuose maišeliuose, kur jiems pakaktų vietos. Kiekvienam papuošalui naudokite atskirą dėžutę, kad papuošalai nesitrintų vienas į kitą ir jų paviršiai nesibraižytų.

  • Venkite aštrių daiktų, kontakto su šiurkščiais paviršiais.

  • Jūsų kūno pH, prakaitas, kosmetikos likučiai ant kūno bei aplinkos veiksniai veikia papuošalų paviršius, ypač metalinius, todėl jie gali prarasti blizgesį ar pakeisti spalvą. Siekiant ilgiau išlaikyti papuošalų grožį, valykite juos sausa švelnia šluoste arba specialiomis priemonėmis ir jokiu būdu nenaudokite jokių valiklių, nepritaikytų papuošalų priežiūrai.